Holčičí den

Sára si naplánovala hezký den. Defik byl objednán do Prahy na servis, ale neměl jsem čas tam jet já, tak se nabídla, že si udělá výlet. Vyřídí servis, sejde se s kamarádkou, trochu pochodí po obchodech, prostě holčičí den. Navíc pojede Defíkem, což jí poslední dobou začalo dost bavit. Ne že by jí zas tak moc učarovalo zrovna řízení Defíka, ale ty udivené pohledy lidí, nevěřících vlastním očím, když za volantem tohohle tanku spatří mladou, hezkou holku pro ní začínají být svým způsobem drogou.
Takže já se ráno vydal do práce a Sára vyrazila do Prahy. Ale co čert nechtěl, v zatáčkách za Miličínem proti ní vyrazil kamion, který se tak úplně nedržel ve svém pruhu. Sára, ve snaze se kamionu vyhnout, strhla řízení na stranu a zase zpět, čímž Defíka evidentně velmi překvapila a rozhodila z jeho dosavadního stoickeho klidu. Na prudké pohyby rozhodně nebyl připraven, takže to neustál a přes střechu vylétl ze silnice na louku.
Sára, vědoma si toho, že při opuštění auta je potřeba vzít s sebou nejdůležitější věci, našla mezi střepy svou růžovou kabelku a předním oknem nezraněná z Defíka vystoupila.

Defik_bourackaPro ženu je za každé situace důležité vystoupit elegantně se svou růžovou kabelkou.

Sára bez škrábnutí, Defík bez šance

Sára kotrmelec přežila bez zranění, ale Defík bohužel ne. Karoserie byla pokroucená, uložení motoru se hnulo a interiér byl, no prostě polámaný a nevypadal vůbec dobře.
V naději na rychlou opravu jsme auto nechali odtáhnout do pražského specializovaného servisu. Za dva měsíce máme jet na Island a teď nemáme čím.
Tam po sečtení škod a nákladů na případnou opravu začali o smysluplnosti jeho znovuzrození dost pochybovat. A když auto prohlédl zástupce pojišťovny a určil ho k likvidaci, bylo nám jasné, že se s Defíkem definitivně loučíme. Jediné, čím jsme se uklidňovali bylo, že se Sáře nic nestalo a že se nám snad za peníze z pojistky podaří sehnat si místo něj nějakého jiného.

Defik_bouracka
Defik_bouracka

Později jsme se dozvěděli ještě dvě dobré zprávy, které nás moc potěšily. Za prvé jsme zjistili, že náš miláček neskončil na vrakovišti, ale že se ho ujal nějaký nadšenec z Brna a podařilo se mu ho opravit a vdechnout mu nový život, za což jsme velice rádi. Třeba ho někdy někde ještě potkáme. A za druhé, a to je slovy Jeremy Clarksona bomba na závěr, śe ukázalo, že v době nehody byla Sára těhotná a jak dnes již víme, ani Zachymu se nic nestalo a vše ve zdraví přežil.Albánie Alpy Autotesty Faerské ostrovy Francie Itineráře Itálie Muzea Místa Norsko Památky Unesco Popisy tras Praktické informace Pravidla, předpisy USA Vybavení na cesty Výšlapy, túry Zajímavosti

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *