O mně

Když jsem chvíli doma, jsem jak na trní. Vždycky to skončí tím, že začnu plánovat další cestu. A občas i tím, že na ní opravdu vyrazím. A protože mám rád pestrost, někdy jedu autem, někdy na motorce, letadlem nebo lodí. Jen vlak, vzducholoď a raketa se mi zatím nějak záhadně vyhýbá, ale kdo ví, třeba právě příště…

Co ale nestřídám, je foťák. Už dlouho jsem věrný zrcadlovkám a jedné značce, i když jsem se tím odsoudil k únavnému tahání těžké výzbroje a neustálému přemýšlení co vše jsem měl nechat doma a co jsem si doma sakra nechat neměl.

Naštěstí ale necestuji sám a tak se vždy nějaký nedobrovolný nosič najde. Ať už je to moje dnes již bývalá dobro-družka Sára nebo některé z dětí, jejichž řady stále doplňuji ani nevím jak. Jestli to takhle půjde dál, budeme muset ze seznamu dopravních prostředků brzy vyškrtnout auto, protože se do něj jednoduše nevejdeme.      

Od chvíle, kdy jsem se na Islandu zamiloval do defenderů a jednoho si také pořídil, směřují mé cesty právě s tímto úžasně zábavným autem čím dál více do přírody mimo asfalt. A protože najít relevantní informace a naplánovat takovou cestu není ani dnes, kdy je internet plný všeho možného, vůbec snadné, vznikl tento web a projekt Bez asfaltu. Doufám, že budu mít dost času a sil shromáždit sem dost informací k tomu, aby se plánování cest nejen mimo silnice stalo hračkou.

Michal Novák
michal@bezasfaltu.cz