Zase další reklama?

A máme tu další reklamní okénko, chtělo by se říct. Ale bohužel, ke škodě mé vlastní peněženky, opět píšu tenhle článek, aniž bych za něj dostal byť jen jedinou korunu. Jediným důvodem je tedy má osobní, velmi pozitivní zkušenost, o kterou bych se s vámi chtěl podělit.

Moje low cost přestavba

Když jsem před časem dělal vestavbu do mého Defíka, vše jsem podřídil ceně. Připravoval jsem se na to, že strávím celé léto v Alpách a budu tam potřebovat co nejlevněji spát, jíst i pracovat a to vše přímo v Defíkovi. Žádné parádičky ani frajeřinky jsem neřešil, šlo mi jen a jen o praktičnost a nízkou cenu. Takže jsem vzal tužku a papír a jako správný Mat nebo Pat jsem si vše vymyslel, naměřil, nakreslil a vyrobil. Jen pár rovných řezů jsem pro jistotu nechal na kamarádovi s truhlářskou dílnou, abych se při každém pohledu na tu nádheru nemusel rozčilovat, jaké jsem nemehlo.

Matrace domácí výroby

A teprve když bylo vše hotové a na svém místě, přišlo na řadu mé pohodlí. Tak trochu jsem už tenkrát tušil, že to s pohodlným spaním nebude jen tak. Abych si totiž v kufru Defíka mohl pohodlně (no, definice slova pohodlně v Defíkovi by možná stála za samostatný rozbor) jak sednout, tak lehnout, musel jsem přemýšlet o každém centimetru výšky. Vymyslel jsem to totiž tak, že mohu z postele během chvilky poskládat obstojný stůl s rohovou sedačkou pro tři lidi. Geniální, já vím, ale lavice tím pádem musela být dost vysoko na to, abych si při sezení nekroutil nohy a dost nízko na to, aby se mi tam vešla i hlava a nemusel jsem být celou dobu ohnutý. A abych u stolu aspoň chvíli vydržel sedět, chtěl jsem mít pod sebou něco měkkého (a taky jsem nechtěl vždy někam přendavat přebytečnou matraci). Takže se do celkové výšky kufru musela ještě vejít nějak rozumně vysoká matrace, na které by šlo jak sedět, tak ležet. Nakonec mi tam pro ni po všemožných pokusech zbylo přesně 6 cm. Když jsem zkoušel 8 cm silný molitan, musel bych už nechávat hlavu někde venku.

Molitan jsem si nechal nařezat v jedné ochotné liberecké firmě, moje bývalá dobro-družka mi na něj spíchla úžasné maskované povlečení a protože vše vyšlo přesně na den k mému odjezdu, bez jakéhokoliv testování jsem vyrazil.

Celá vestavba mě vyšla na pouhých 16 000 Kč. Z toho ty molitany 980 Kč a potahy na ně 396 Kč, prostě úžasné.

Moje původní molitanové matrace domácí výroby

Když nevíš, že je něco špatně…

Celé léto jsem v mé nové vestavbě nadšeně žil, jedl, pracoval i nocoval, aniž bych vůbec tušil, že by něco mohlo být špatně. Byl jsem nadšený z toho, jak jsem si to hezky vymyslel a postavil a že mám po spaní rozlámaná záda jsem nijak neřešil. Bylo mi jasné, že na tak tenkém molitanu si nebudu nijak extra lebedit a že je to určitá daň za všestrannost Defíkova kufru.
Jenže to jsem ještě nevěděl, že může být všechno úplně jinak…

Míra Uxa, guru pohodlného spaní kdekoliv a kdykoliv, přichází na scénu…

Všechno v životě má svůj smysl. První odvážlivec, který si koupil mou knížku, byl nějaký Jaromír Uxa. Začali jsme spolu komunikovat a nakonec jsme se potkali v Praze na výstavě, kde vystavoval, světe div se, matrace do auta, které sám vyrábí pod značkou anny carmat.

Zprvu jsem byl skeptický, byl jsem přesvědčen, že s mým 6 cm výškovým limitem se žádné zázraky čekat nedají, ať je molitan jakkoliv vychytaný. Ale ten pán mi stále sebevědomě tvrdil, že když jeho matrace vyzkouším, uvidím že to rozdíl prostě bude. A že je vyrobí přesně na míru mému autu a že jsou omyvatelné a že když si na spodní stranu nechám udělat voděodolný protiskluzový povrch, budu je moct tahat i kamkoliv mimo auto a že dokud to nevyzkouším, tak to nepoznám, a že…
No prostě mě ukecal. Navíc jsem se zrovna chystal na léto do Rumunska a představa, že si tam budu každé ráno nadávat, že jsem možná ty zpropadené anny carmat matrace přeci jen měl zkusit, mě nakonec dohnala k tomu, že jsem si je objednal. Čímž jsem zároveň téměř zdvojnásobil hodnotu mé vestavby.

Takže slovo dalo slovo a za pár dní už jsem byl u Míry v Plzni, aby vzal Defíkovi míry. Vybral jsem si barvy, nechal si udělat i ty spodní outdoor povrchy a přestože je to prý na hraně, udělá mi je tedy vysoké jen těch mých 6 cm, ale z tvrdšího materiálu. S napětím, byť stále skeptický, jsem pak čekal na dodávku.

Anny car šach mat

Matrace dorazily jen pár dní před mým odjezdem. Se smutkem v očích jsem z auta vyházel mé staré krásné molitany a nahradil je matracemi od Míry. Musím říct, že už na první pohled působily velmi kvalitně a odolně. Potahová látka je silná a pevná a když jsem je zmáčkl, byly znatelně tužší než moji dosavadní miláčci.

A pak to přišlo. Hned po první noci jsem si uvědomil, že jsem krásně vyspinkanej, nezlámanej a úžasně odpočatej. Byl to úplný aha efekt! Prostě boží! Každé ráno jsem byl nadšený z toho, jak jsem se krásně vyspal. Postupně jsem začal objevovat i ony outdoor možnosti a tahal jsem matrace k ohni, k řece, na kapotu Defíka, prostě, všude kde jsem se hodlal já nebo některý z členů mé posádky na chvíli usadit, jíst či relaxovat…
Spodní strana matrace s outdoor úpravou funguje velmi dobře. Je to vlastně takový plast, který se nepromočí a po použití matrace ve vlhkém prostředí ho stačí buď jen chvíli nechat na sluníčku, nebo otřít hadříkem a je to. Ta pohoda, když si ráno sednete do orosené trávy a se suchou prdelkou si vychutnáte první ranní kafe…

Takže Míro, klobouk dolů, jsi fakt dobrej a já nadšenej!

Pokud tento článek čtete proto, protože se zrovna rozhodujete, jestli si trochu pustíte žilou a nějaké profi matrace si pořídíte, anny carmat mohu s klidným svědomím jen a jen doporučit. Myslím, že opravdu nebudete litovat a navíc podpoříte českého, nadšeného a velmi šikovného výrobce.

V následující fotogalerii se můžete podívat na pár příkladů, jak jsem matrace při mém cestování používal:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *